Anger Management

31. srpen 2012 | 09.57 |

Anger Management - povedený seriál nebo natáčení z trucu?

am0

Napsal: Petr 'cheyene' Sedláček

31.08.2012 - 09:57

Jak se povedl nový sitcom Charlieho Sheena?

Charlie Goodson býval hráč baseballu do té doby, než si během zápasu v záchvatu hněvu přivodil zranění, jež ukončilo jeho kariéru. Obrátil se na speciálního terapeuta pro zvládání vzteku. Tyto skutečnosti jej přivedli zpět do školy a stal se z něj rovněž terapeut pro zvládání a kontrolu hněvu.

Ve svém domě pořádá sezení se svými pacienty a společně řeší jejich problémy. Navštěvuje také věznici, kde pomáhá trestancům. Charlie je rozvedený a se svoji ex-manželkou má dospívající dceru s obsedantně kompulzivní poruchou. Z problémů, které přináší život, mu pomáhá jeho terapeutka a kamarádka Kate, s níž také spí.

am1

Jak to celé začalo?

Pohlédněme do historie. Všichni jistě víme, že Charlie Sheen byl hvězda seriálu Dva a půl chlapa. Z průměrného sitcomu se díky talentovanému herci stal kult. Jenže osud chtěl, aby Charlie propadl drogovým "výletům" a jeho stupňující se excesi vedly k rozvázání pracovního poměru s tvůrci seriálu Dva a půl chlapa.

am2

Poté, co se Charlie Sheen dušoval, že už je "čistý", začal ve spolupráci s kabelovou televizí FX připravovat nový sitcom Anger Management, jenž se svým názvem a ústřední myšlenkou (terapie pro zvládání hněvu) inspiroval ve stejnojmenném snímku z roku 2003.

Dle smlouvy se natočila první série o deseti dílech. Případné pokračování mělo záviset na úspěchu či neúspěchu tohoto počinu. (Dnes již víme, že vznikne dalších 90 dílů.)

am3

Jak seriál obstojí v našem hledáčku? Jedná se o zdařilý sitcom nebo pouze natáčení z trucu a těžení z nálepky "sitcom s Charliem Sheenem"?

První epizoda seznámila diváky s postavami, s nimiž se budou setkávat, dala prostor Charliemu Sheenovi, aby si "vyrovnal účty" s tvůrci Dva a půl chlapa a nasadila laťku poměrně vysoko. Vtip střídal vtip, všechny postavy nahrávaly Charliemu na různé hlášky a divákovi tak v podstatě nezbylo nic jiného, než se bavit a čekat na další díly.

Za podotknutí stojí fakt, že první epizoda trhala rekordy ve sledovanosti.

am4

Anger Management se v mnohém podobá bývalému seriálu Sheena - Dva a půl chlapovi. Místo hospodyně Berty tu je prostořeká barmanka a nevrlý, úštěpačný pacient Ed. Charlie Sheen zde nemusí řešit problémy rozvedeného bratra a dospívajícího synovce, neboť sám má ex-manželku a dceru v pubertálním věku. Určitou paralelou k roli Evelyn, tedy matky hlavního hrdiny, zde přebírá Charlieho otec, který se objevil až v posledních epizodách a ztvárnil jej samotný biologický otec Charlieho Sheena, Martin. 

am5

Celá první série je poměrně vyrovnaná a nemá žádné výrazně lepší a horší díly. Drží si tak nějak svůj standart. Seriál však stojí a padá pouze na postavě Charlieho Sheena, který je tu hlavním tahounem a ostatní herci mu pouze sekundují a nahrávají na vtipné glosy. Se svoji troškou do mlýna občas přijde pouze Ed či barmanka, která se naneštěstí v seriálu objevuje pouze sporadicky. Snad jsou si tvůrci vědomi toho, že jeden jediný, byť vynikající herec, nemůže sám táhnout zábavu po celý čas a dají postupně prostor pro rozvinutí vedlejších charakterů. Náznaky humoru z úst ostatních postav tu byly. 

am6

Jako fanoušci sitcomu Anger Management můžeme doufat, že v následujících sériích nás bude humorem obšťastňovat nejen Charlie Sheen, ale i jeho otec Martin (kéž by se v seriálu objevoval i nadále). Černým koněm pro vtipné scény zůstává dcera Sam (Daniela Bobadilla), jelikož dospívání skýtá řadu možností, jak diváky pobavit. S tím úzce souvisí také ex-manželka Jennifer (Shawnee Smith), která toho v prvních epizodách zatím moc nepředvedla. Jako jistota se tak vedle hlavní postavy jeví také pacient Ed, barmanka (pokud ovšem dostane více prostoru) a temperamentní pacientka Lacey (Noureen Dewulf). Naprostým zklamáním jsou nevýrazní Patrick (Michael Arden) a Nolan (Dereck Richardson).

am7

Resumé a konečný verdikt

Anger Management přišel s vcelku zajímavým nápadem, kterým je terapie pro zvládání hněvu. Díky komediálnímu talentu Charlieho Sheena si seriál drží úroveň, avšak otázkou je, zda je schopen i do budoucna táhnout humor sám, jelikož vedlejší postavy jsou zatím spíše nevýrazné a neoplývají vlastním charismatem a zajímavými příběhy, jako například Alan a Jake v seriálu Dva a půl chlapa. Musíme si však zvyknout a uvědomit, že Anger Management je trochu jiný. Potenciál však rozhodně má. První řada působí kompaktním dojmem a zdá se, že tvůrci si zatím tak trochu oťukávají diváky, kam až s humorem mohou zajít. Zklamání představuje řada nevýrazných a dosud nezajímavých postav. Občasné narážky na ukončení působení Sheena v Dva a půl chlapovi jsou vtipné, ale evokují dojem trucování a neutišené zášti.

Do budoucna můžeme seriálu popřát velkou sledovanost, hodně vtipných dialogů a nezapadnutí do průměru.

Hodnocení

KLADY

Charlie Sheen aka Charlie Goodson
Námět
Ed
Barmanka
Humor

75%

ZÁPORY

Nevýrazné a nezajímavé vedlejší postavy
Očividná podobnost s Dva a půl chlapa


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře